روش پیکربندی Tunnel IPIP در میکروتیک

درباره سرویس های ابری Cisco Meraki Cloud-Managed MDM
بهمن ۱۶, ۱۳۹۷
ارزشمندترین منابع در دنیا، دیگر نفت نیست!
بهمن ۲۳, ۱۳۹۷
IPIP

IPIP

Tunnel IPIP

تونلینگ یا VPN راه حل بسیار مناسبی برای اتصال دو شبکه محلی از طریق یک شبکه Wan می باشد،

استفادده از تونلنگ با استفاده از میکروتیک بسیار کم هزینه خواهد بود . یکی از الزامات استفاده از تونلینگ در بستر اینترنت و یا اینترانت داشتن IP ثابت روی پورت متصل به اینترنت خواهد در صورتی که از Modem Router برای اینترنت استفاده میکنید و روی میکروتیک خود IP public ندارید باید در تنظیمات مودم ، میکروتیک را به عنوان DMZ معرفی کنید و یا به صورت دقیق از Port forwarding استفاده کنید. البته شایان ذکر است با کمی خلاقیت می توانید روی میکروتیک از سرویس DDNS استفاده کنید تا دیگر نیازی به Static IP نداشته باشد.

انواع پروتکل های Tunnel در میکروتیک

میکروتیک از پروتکل های تونلینگ زیادی پشتیبانی میکند که می توان به IP IP ، GRE ، PPTP ، L2TP ، SSTP و OPEN VPN نام برد. البته میکروتیک یک پروتکل تانلینگ اختصاصی به نام EOIP نیز دارد که در لایه دو کار میکند .

یکی از راه حلهای موجود برای اتصال دو شبکه در دو نقطه متفاوت استفاده از شبکه WAN می باشد. بطور مثال شما می توانید ارتباط بین دو شعبه از یک شرکت را از طریق ارتباط اینترنت یا اینترانت برقرار کنید. یکی از این راه ها استفاده از  Tunnel IPIP بر روی بستر تجهیزات میکروتیک می باشد که یک راه حل بسیار ساده و ارزان قیمت است. روتر میکروتیک از پروتکل های متنوع و بسیاری در زمینه Tunnel پشتیبانی می کند که یکی از آنها IPIP است. در این ویدئو آموزشی که به زبان فارسی تهیه شده است، با استفاده از یک سناریو کاملا عملی شما با جزئیات پیکربندی ،Tunnel IPIPبر بستر میکروتیک آشنا خواهید شد.

این ویدیو آموزشی را می توانید در کانال radit144@ دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *