درباره سرویس های ابری Cisco Meraki Cloud-Managed MDM

درباره متخصص شبکه چه می دانید؟
بهمن ۱۴, ۱۳۹۷
IPIP
روش پیکربندی Tunnel IPIP در میکروتیک
بهمن ۱۹, ۱۳۹۷

آشنایی با سرویس ابری سیسکو

آشنایی با سرویس ابری سیسکو  Mobile device management

سیسکو شرکت جدیدی که فراهم کننده، MDM مدیریت شده از طریق ابر، ابزارهای بیسیم مدیریت شده از طریق ابر و سایر ادوات امنیتی است، را تاسیس کرده است.  مدیریت پویای سازمانی مبتنی بر ابر سیسکو Meraki قابلیت پیش ثبت نام و یا ثبت دینامیک کاربران در شبکه سازمانی در زمان اتصال آن ها به شبکه را برای مدیران شبکه ها فراهم می آورد؛ مدیران شبکه امکان کنترل دسترسی به شبکه و بازنشانی نرم افزارهای و محدودسازی دسترسی به محتوای آن ها را براساس گروه های کاربری خواهند داشت.

پیش خوان مدیریتی وب محور سیسکو Meraki امکان تعیین، پایش، ردیابی و مدیریت تمامی کاربران و ابزارهای سیار را از هرنقطه جهان فراهم می آورد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

https://meraki.cisco.com/products/systems-manager

ابزارهای امنیتی کنترل پذیر از طریق سیسکو Meraki

سیسکو Meraki ابزارهای امنیتی کنترل پذیر از طریق ابر با قابلیت های زیر را فراهم می آورد:

-Identity-based firewall که به اعمال سیاست گذاری های شبکه و قوانین کنترل ترافیک، VLAN tags و کنترل پهنای باند براساس نوع کابران، می پردازد.
-حفاظت در برابر نفوذ جهت شناسایی نفوذ و محافظت شبکه در برابر آن
-قابلیت های VPN جهت اتصال امن به شعب دور با استفاده از توپولوژی mesh و یا hub-and-spoke
-قابلیت های فیلترینگ محتوا، مقابله با بدافزارها و فیشینگ
-دسترس پذیر بالا و Failover

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهکارهای سیسکو Meraki MDM به آدرس https://meraki.cisco.com/products مراجعه فرمایید.

گروه مهندسی radnetwork  توانایی ارائه مشاوره و راه اندازی راهکارهای Cisco Meraki Cloud را دارد، جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

راهکارهای VPN در فایروال سیسکو

شرکت های متعددی از VPN به منظور حفظ یکپارچگی اطلاعات، اعتبارسنجی و رمزنگاری داده ها به منظور حفظ محرمانگی پکت های ارسال شده در اینترنت استفاده می کنند.  بسیاری از پروتکل ها برای پیاده سازی VPN استفاده می شوند مانند:
PPTP، L2F، L2TP، GRE، MPLS، IPsec، SSL

پیاده سازی VPN می تواند به دو شکل صورت گیرد:

– Site-To-Site VPNs :

در این شرکت ها امکان پیاده ساز ی VPN ، در دو یا چند ابزار زیرساختی در محل های مختلف که با هم از طریق یک محیط اشترکی مانند اینترنت در ارتباط هستند، وجود دارد. بسیاری از شرکت ها از IPsec, GRE, or MPLS VPN به عنوان پروتکل site-to-site VPN استفاده می کنند.

– Remote-access VPNs :

چنانچه امکان اتصال مستقیم به شبکه داخلی شرکت وجود داشته باشد به کاربران قابلیت دسترسی از راه دور با آن را برقرار می کند ( مانند منزل، هتل و ..). بسیاری از شرکت ها از IPsec و SSL VPN  جهت remote-access VPNs استفاده می کنند.
سیسکو مجموعه جامعی از نمونه های VPN شامل site-to-site VPNs در سیستم عامل اداوات خود و همچنین سیسکو ASA ، فراهم آورده است. Remote-access VPN  شامل clientless SSL VPN و در ارتباطات میان کلاینت ها از طریق  Cisco AnyConnect Secure Mobility

1 دیدگاه

  1. رادمهر گفت:

    این پست واقعا عالی وکاربردی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *